KONST / Litografier / Färglitografi 9741075
*
nr 974 1075
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 81/310, kust, motivet: 34x41
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2015
kl 18:50:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 12:40:04
1
Vinnande bud
17/8 14:32:25
2
150 kr
17/8 14:32:26
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär sverige vatten
-
6194 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:03
-
6148 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 974 1075
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 81/310, kust, motivet: 34x41
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 12:40:04 | 1 | Vinnande bud |
17/8 14:32:25 | 2 | 150 kr |
17/8 14:32:26 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär sverige vatten
-
6194 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:03 -
6148 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:46